bystrzyca.pl > Sport
Inne
22.06.11Gra wojenna w Bystrzycy Kłodzkiej
06.03.05III Mistrzostwa Polski w zjeździe na łopacie
30.08.04Dożynki Gminy Bystrzyca Kłodzka - Stara Łomnica 2004
16.08.04Turniej Berka Wodnego
24.06.04Podsumowanie roku sportowego 2002 i 2003 - 22.06.2004
15.06.04Mistrzostwa w dwa ognie
08.02.04II Mistrzostwa Polski w zjeździe na łopacie
Archiwum
Inne dyscypliny:
wycieczki
narciarstwo zjazdowe
narciarstwo
zawody
narciarstwo biegowe
sporty zimowe
wycieczki piesze
turystyka
Kolarstwo
Szkolenia
Rowery
Lekka Atletyka
Narciarstwo klasyczne
Narciarstwo alpejskie
Piłka siatkowa
Futsal
biegi przełajowe
imprezy
Biegi
Podsumowania
Piłka ręczna
Biegi górskie
Piłka plażowa
Tenis ziemny
Podnoszenie ciężarów
Siatkówka
Lekkoatletyka
Tenis stołowy
Narty
Piłka halowa
Piłka nożna
Rowery górskie
Inne
22.06.2011Gra wojenna w Bystrzycy Kłodzkiej
W dniach 24-26 czerwca w Kotlinie Kłodzkiej odbędzie sie symulacja działań misji stabilizacyjnej ONZ. Gra wojenna oparta została na wydarzeniach wojny na Bałkanach z lat '90-tych.
"Baza wojskowa" sił ONZ będzie ulokowana w Bystrzycy Kłodzkiej. W sobotę 25 czerwca, w godzinach 16-19 będzie możliwość zwiedzania bazy. ...
Konflikt w Kotlinie Kłodzkiej, 24-26 czerwca 2011

W dniach 24-26 czerwca na terenie ziemi kłodzkiej zostanie założona baza wojskowa misji stabilizacyjnej ONZ, którego siły będą strzegły kruchego pokoju pomiędzy uczestnikami wojny domowej a także będą chroniły ludność cywilną.
Spokojnie, to tylko symulacja…
Ponad 100 fanów militariów będzie brało udział w grze wojennej opartej na wydarzeniach wojny na Bałkanach z lat ’90, przy wykorzystaniu umundurowania i wyposażenia z tamtego okresu.
Impreza będzie wzbogacona szerokim udziałem wozów bojowych tak w barwach ONZ jak i uczestników konfliktu. Wozy te będą poruszały się po drogach ziemi kłodzkiej . Baza ONZ będzie zlokalizowana na terenie miasta Bystrzyca Kłodzka i jest samodzielną jednostką wojskową, z własnymi namiotami, zapleczem logistycznym, umocnieniami z worków z piaskiem, szpitalem polowym i wieżą obserwacyjną.
Jeżeli będziesz w tym okresie w Bystrzycy Kłodzkiej to organizatorzy umożliwiają odwiedziny w bazie w sobotę 25 czerwca w godzinach 16-19.
Narzędziem do pozorowania wymiany ognia będą repliki broni palnej, strzelające małymi plastikowymi kulkami 6mm, a na terenie Bystrzycy Kłodzkiej będzie to woda w sprayu. Wystarczy jedno celne trafienie uczestnika i o ile zostanie opatrzony przez medyka to wraca do gry ale jeśli nie zdąży to jest z niej wyeliminowany – idzie do specjalnie przygotowanej bazy „nieba” na terenie Bystrzycy.
Świadomość tego że jedna kula wystarczy aby odpaść z gry, nawet w piątek na wieczór, a więc kilka godzin po jej rozpoczęciu gwarantuje ogromną dawkę adrenaliny tak podczas warty jak i długiego nocnego patrolu.
Z uwagi na bezpieczeństwo „cywili” odwiedzających bazę, a także ryzyko ataku ze strony przeciwników sił ONZ zwiedzanie bazy będzie możliwe wyłącznie pod opieką wyznaczonego oficera dyżurnego i z okularami chroniącymi wzrok, które zapewnia organizator gry. Działania symulujące konflikt zbrojny wykluczają obecność „cywili” w innych niż podane przez organizatora godzinach.
Więcej informacji: kociolbalkanski.blogspot.com

© 2003-2004 ProjektB Adam Biniek